Aktuálně

27.04.2019: Jak začít s RAW FOOD - Love of raw
24.04.2019: Odšťavňováním k trvalému zdraví
14.10.2012: Vitariánský kalendář
11.08.2011: Bedničková služba
09.04.2011: Vitariánská, tedy tepelně nezpracovaná strava
23.04.2010: Sanatorium
27.02.2010: Odšťavňovače Champion Bio
11.08.2006: Lifefood.cz
byla spuštěna webová prezentace Lifefood.cz - stránky o živé stravě s novými produkty, informacemi, recepty a články
26.05.2006: CHT v Praze
Hledáte-li v Praze CHT centrum jedno z mála je na adrese: Lázně Cherubín, Školská 36, Praha 1 a tel. čísle:774669921. Paní Vendula už CHT nedělá.

Raw is fun!

Stromy a lidé - kalendář pro rok 2015

Vydáno dne 04. 09. 2014 (4086 přečtení)

STROMY. Každý den je míjíme při svých cestách. Lemují silnice a chodníky měst a vesnic. Vytváří nádherné brány nad silničkami v údolí. Stojí jako nádherné solitéry v lukách. Jsou všude kolem nás. Byly tu mnohem dříve než my. Stály u zrodu člověka. Pozorují vývoj civilizace a stále člověku pomáhají.

Jsou „zelenými plícemi“ naší planety. Tvoří pro nás tak potřebný kyslík a filtrují kysličník uhličitý. Svými kořeny zpevňují břehy řek a potoků. Dávají nám možnost spočinout v jejich chladivém stínu, či se schovat před prudkým deštěm. Usedáme pod strom do trávy a opřeme svá záda o jeho kmen. A najednou cítíme klid a bezpečí, sílu a oporu. Vždy tu byly a vždy nám toto vše bez jakýchkoliv nároků na odměnu poskytovaly.

Stromy a lidé

S postupem civilizace a mocenskými zájmy osob však spousta stromů koloběh života opouští dřív, než jej může naplnit. Jako bychom zapomněli, že jsme z nich vzešli. A s klidem tyto „zelené plíce“ naší Matky Země ničíme. Možná si ve své pýše vůbec neuvědomujeme, že ničíme i plíce vlastní, neboť s posledním pokáceným stromem by nebylo čeho se nadechnout.

Žijeme však ve světě duality, a tak zatímco jedna strana míří svou spirálu energetické vibrace dolů, druhá ji vyvažuje směrem nahoru. Pozitivní vyvažuje negativní. Bolest vyvažuje radost a láska. Vždy však musíme prožít oboje. Abychom skrze prožití jednoho došli k pochopení druhého. A tak bolestnou stranu kácení pralesů a jednotlivých stromů vyvažujeme Vědomým vysazováním stromů nových.

Stromům můžeme pomoci každý podle svých možností. Ale nejvíce jim pomůžeme tím, že je přijmeme ve svém životě jako rovnocenné partnery pro vzájemné spolužití. Netouží po ničem jiném, než aby směly růst, rodit a naplnit tak svůj život.

Máme s Lízou rády stromy a tak jsme se rozhodly jim pomoci. Vznikl tak projekt kalendář pro rok 2015 – STROMY a LIDÉ.

A jak tak Vesmír propojuje Cesty lidí, propojil nás s Nadací Partnerství Brno, která pomáhá aktivním lidem pečovat i životní prostředí.

Rozhodly jsme se věnovat část výtěžku z prodeje kalendáře na výsadbu stromů ve spolupráci s touto nadací.

O výsledku tohoto projektu vás budeme informovat prostřednictvím spolupráce s dalšími partnery projektu:

Bazalka HK, s.r.o., časopis BIO&LIFE a společnost Artware, s.r.o.

www.ziva-strava.cz, www.easyodlizy.cz www.nadacepartnerstvi.cz, www.bazalkahk.cz, www.bioandlife.cz, www.artvare.cz

V kalendáři najdete zajímavé osobnosti, které sami způsobem svého žití pomáhají ke zdraví naší Matky Země. Každý z nich odpovídá na 6 otázek. Otázky jsou pro všechny osobnosti stejné a jejich odpovědi jsou velmi inspirativní.

A protože je to kalendář Školy živé stravy, najdete zde pro inspiraci recept měsíce.

Kalendář můžete zakoupit zde.


( Celý článek | Autor: Hugo)