Aktuálně

02.06.2019: Výroba raw čokolády
14.10.2012: Vitariánský kalendář
11.08.2011: Bedničková služba
09.04.2011: Vitariánská, tedy tepelně nezpracovaná strava
23.04.2010: Sanatorium
27.02.2010: Odšťavňovače Champion Bio
11.08.2006: Lifefood.cz
byla spuštěna webová prezentace Lifefood.cz - stránky o živé stravě s novými produkty, informacemi, recepty a články
26.05.2006: CHT v Praze
Hledáte-li v Praze CHT centrum jedno z mála je na adrese: Lázně Cherubín, Školská 36, Praha 1 a tel. čísle:774669921. Paní Vendula už CHT nedělá.

Raw is fun!

Objevte nové způsoby použití divizny

Vydáno dne 16. 12. 2011 (7742 přečtení)

Divizna, rostlina která roste na suchých, neúrodných místech, byla užívána po staletí díky svým výjimečným léčivým vlastnostem. Její léčivá síla se nachází v kořenech, listech i květech a ta je účinná pro různé zdravotní stavy a hlavně při nemocech dýchacích cest.

Divizna velkokvětá

Původní Američané používali její listy pro uklidnění dýchání. Čaj z divizny je také účinný při astmatu, bronchitidě a alergiích, stejně jako při bolestech v krku a kaąli.

Divizna má antibakteriální vlastnosti a je léčivá při infekcích. Dokonce byla užívána při léčbě tuberkulózy, jelikož zabraňuje mykobakteriím (způsobujícím onemocnění) v růstu.

Minulý rok byl v PubMed uveden článek "Co je ve jménu? Může se divizna stát moderní léčbou pro tuberkulózu?" ve kterém autoři Eibhlin McCarthy a Jim M. OMahony z Irského Technologického Institutu oznámili: "Extrakty z listů Divizny při laboratorních studiích prokázaly antitumorové, protivirové, fungicidní - a co je nejvíce zajímavé - antibakteriální vlastnosti."

Autoři tohoto článku také upozornili, že divizna dokázala významně zlepšit bolesti v uších. Je významným konkurentem farmaceutických léčiv kontrolujících zápal plic a je mnoho z historie prokázaných vyléčení.

Divizna má silné protizánětlivé a antispazmické vlastnosti. Obklad z divizny mírní podráždění kůže jako vyrážky, vřídky a dokonce omrzliny. Obklad může být použit i na modřiny a ulehčuje artritické a revmatické problémy. Svými protizánětlivými a antibakteriálními vlastnostmi je ideální pro léčbu hemeroidů a oparů.

Divizna také zmírňuje zažívací problémy jako průjem, bolesti břicha a její antispazmické vlastnosti pomáhají při žaludečních křečích. Olej z divizny vyrobený z jejích květů byl použit při léčení zduřelých žláz a bolestí ucha.

A navíc divizna:

  • má zklidňující účinek a je pomocí pro klidný spánek
  • ulehčuje od bolestí provázející migrénu
  • podporuje řádnou funkci štítné žlázy

U divizny nebyly zaznamenány žádné vedlejší účinky. Nicméně, chloupky z listů mohou u některých lidí podráždit žaludek, takže je lepší je před použitím odstranit z listů.

Třebaže se tato divukrásná bylina nachází na suchých a neúrodných místech, lze ji úspěšně pěstovat i ve vlhké půdě na zahradách.

Čaj z divizny

Listy nechte louhovat v horké vodě. Pro sladkou chuť mohou být k listům přidány květy. Můžete pít čaj jak horký tak studený.

Výluh

(pro ty, jež nejsou zastánci vaření)

Bylinku nechte stát ve vodě o teplotě těla aspoň 12-24 hodin při pokojové teplotě.

Jak vyrobit olej

  • skliďte čerstvé květy
  • naplňte sklenici květy z divizny
  • vidličkou je rozmělněte, ale ne až tak, aby pak prošly sítem
  • zalijte vše olivovým olejem až budou všechny květy ponořené. Mýchejte a ujistěte se, že už tam nejsou žádné bublinky
  • uzavřete sklenici a nechte ji stát na slunci za oknem asi 5 dní
  • za 5 dní přeceďte přes sítko
  • čistý olej v uzavřené sklenici uskladněte na chladném místě nebo v lednici. Tento diviznový olej má životnost asi dva roky

Olej z divizny se používá pro zmírnění chronických dýchacích problémů a dalších. Může se stát, že návštěva lékařských ordinací se stane minulostí.

Pozor: Semena z divizny jsou toxická - nepoužívejte je jako součást čaje či výluhů, ani do oleje!


Komentáře ke článku


( Celý článek | Autor: Marie Špačková| Zdroj: http://NaturalNews.com )