Aktuálně

02.06.2019: Výroba raw čokolády
14.10.2012: Vitariánský kalendář
11.08.2011: Bedničková služba
09.04.2011: Vitariánská, tedy tepelně nezpracovaná strava
23.04.2010: Sanatorium
27.02.2010: Odšťavňovače Champion Bio
11.08.2006: Lifefood.cz
byla spuštěna webová prezentace Lifefood.cz - stránky o živé stravě s novými produkty, informacemi, recepty a články
26.05.2006: CHT v Praze
Hledáte-li v Praze CHT centrum jedno z mála je na adrese: Lázně Cherubín, Školská 36, Praha 1 a tel. čísle:774669921. Paní Vendula už CHT nedělá.

Raw is fun!

Colonhydroterapie v praxi - reportáž z výplachu

Vydáno dne 26. 04. 2004 (37022 přečtení)
Prvním krokem je samozřejmě najít CHT ordinaci poblíž svého bydliště. To v mém případě nebyl problém, neboť ordinace paní Márie Kazdové v Brně je asi 14 minut chůze z kopce od mého domu. Samozřejmě je třeba se zavčas objednat, protože o terapii je velký zájem. Objednal jsem se asi měsíc předem. Jakožto nový "zákazník" jsem obdržel pár formulářů k vyplnění a potvrzení od mé lékařky. Tam jsem se tedy po dvouleté přestávce dostavil, abych si vyslech, že ona (moje lékařka) colonhydroterapii rozhodně nedoporučuje, neboť se při ní vypláchne užitečná střevní mikroflóra. Myslel jsem si svoje, a vzpomínal na množství klystýrů, kterými už jsem svou užitečnou střevní flóru v minulosti oblažil. Razítko jsem nakonec dostal.

Písemné instrukce z ordinace paní Kazdové doporučují nejpozději den před výplachem jíst pouze lehce stravitelnou potravu. Večer před proplachem a v den procedury už by se nemělo jíst vůbec. Tak to problém nebyl. Za sluného jarního dne jsem se tedy dostavil do ordinace, situované v suterénu rodinného domku v brněnských Židenicích. Po krátkém rozhovoru s paní Kazdovou (co vás trápí, co jíte, jak se máte) nastala samotná procedura. Opět budu citovat z dokumentů, které jsem odbržel před návštěvou: "Nejprve vám v poloze na zádech terapeutka vyšetří břicho prohmatáním po dráze tlustého střeva. Pak se přetočíte na levý bok a necháte si do konečníku zavést rektální rourku (překvapivě bezproblémová část procedury). Po tomto úkonu se otočíte zpět do polohy na záda. Trubičkou, zavedenou do konečníku vám začne do střeva protékat voda o teplotě 35 - 37 °C. Až do konce procedury střídavě probíhá masáž břicha s opakovaným proplachem tlustého střeva."

Během asi čtyřicetiminutové procedury jsme si s paní Kazdovou pěkně popovídali, je to příjemná paní velice otevřená problematice syrové stravy. Mezitím jsem sledoval ve skleněné trubici Hydromatu odtékající "materiál" z mého střeva. Příjemný pocit. Občas se terapeutka zeptá, zda vás střevo příliš netlačí, poř. přepne stroj na režim vypouštění. Žádné přepumpování střeva tedy nepříchází v úvahu. Po skončení odcházím na WC, kde je k dispozici i bidet. Všem vřele doporučuju se v této místnosti pozdržet, a nechat ze sebe zbytkovou vodu co nejlépe vytéct. Vyhnete se tak nepříjemnostem v autobuse na cestě domů.

Osobně jsem po výplachu nepociťoval žádné nepříjemné detoxifikační příznaky, ale zkušenosti jiných mohou být opačné. Proto nebuďte překvapení dočasnou slabostí nebo bolestí hlavy. Je na místě se radovat z probíhající očisty a odpočívat. Proceduru jsem si za dva dny zopakoval, přičemž začátečníkům bývá doporučována série 3 až 6 výplachů za sebou a poté udržovaní čistého střeva několika výplachy ročně. Je to rozdodně lepší než s postupem času skončit s problémy u lékaře.


Procedura se provádí na přístroji COLON HYDROMAT firmy HAB.
Uzavřený systém brání vzniku zápachu a rektální rourka je na jedno použití.Ve skleněné trubici můžete sledovat, co odchází z vašecho střeva.Plakát v ordinaci zobrazuje, jak by to ve střevě rozhodně nemělo vypadat.


Komentáře ke článku

( Celý článek | Autor: M!cha!)