Aktuálně

27.04.2019: Jak začít s RAW FOOD - Love of raw
24.04.2019: Odšťavňováním k trvalému zdraví
14.10.2012: Vitariánský kalendář
11.08.2011: Bedničková služba
09.04.2011: Vitariánská, tedy tepelně nezpracovaná strava
23.04.2010: Sanatorium
27.02.2010: Odšťavňovače Champion Bio
11.08.2006: Lifefood.cz
byla spuštěna webová prezentace Lifefood.cz - stránky o živé stravě s novými produkty, informacemi, recepty a články
26.05.2006: CHT v Praze
Hledáte-li v Praze CHT centrum jedno z mála je na adrese: Lázně Cherubín, Školská 36, Praha 1 a tel. čísle:774669921. Paní Vendula už CHT nedělá.

Raw is fun!

Kritika konvenční medicíny

Vydáno dne 03. 03. 2004 (8728 přečtení)


"Tento článek nemá za cíl kritizovat ani zlehčovat práci lékařů. Chceme jen poukázat na smutné a absurdní skutečnosti, spojené s fungováním konvenční medicíny jako celku, stejně jako celého farmaceutického průmyslu".

"Většina lidí umírá kvůli svému léku
ne kvůli své nemoci"

-Moliere-


Lidé, kteří v dobré víře ve své uzdravení přichází do lékárny s předpisem od lékaře by si měli uvědomit jednu věc. A to sice, že si jdou koupit produkt farmaceutického průmyslu. To je finanční gigant podobný zbrojnímu a ropnému průmyslu. Ten pochopitelně nemá zájem na tom, aby lidé byli vyléčeni, ale jen léčeni. Je závislý na nemocné populaci!

Léčba v západním světě je skvělý byznys. Většina lidí je potencionálním zákazníkem. Kdo z nás v životě nebral nějaké léky. To vše funguje na základě žalostné lidské nevědomosti a arogance. Lidé věří, že jejich zdraví jim vrátí malá pilulka. Věří, že zdraví, které většina z nich ani nikdy nepoznala, jim přinese dávka jedu v podobě léku. Skutečnost, že léky potírají pouze nepříjemné následky a projevy nemoci tento klam dokonale podporuje. Symptomy nemoci mnohdy na čas zmizí (pacient je spokojen), aby se později nevyléčená nemoc projevila ještě silněji. Následuje další potírání symptomů, přičemž tělo nadále strádá a navíc je zaplavováno dávkami silných jedů ve stále větším množství. Lidé se chovají jako hlupák, který celý život vylévá vodu z člunu, místo toho, aby zalepil stále se zvětšující díru v přídi. Takto funguje léčba ordinovaná konvenční, západní medicínou.

Bolest je varovný signál těla, že něco není v pořádku. Lékař by měl zjistit co se děje a odstranit příčinu. Tak to většinou bohužel nefunguje. Místo samotné příčiny je potírán následek nemoci. Příkladem budiž vysoký krevní tlak, který se vyvíjí s rostoucím věkem, kdy se v tepnách vlivem špatné výživy hromadí odpadní látky. Srdce musí silněji pumpovat, aby zajistilo dostatečný přítok krve do všech částí těla. Vysoký tlak je ale potírán mnoha léky na snížení tlaku. Následky jsou zřejmé.

Vše je navíc doprovázeno smutnou skutečností, že takovéto fungování medicíny a přístup lékařů vůbec nemotivuje lidi ke zodpovědnosti za své zdraví. Mnoho pacientů holduje obzvláště nezdravému životnímu stylu, kouří, pijí hodně alkoholu a vše ještě podporují mizernou výživou. Dostanou pak své léky na předpis, stejně jako ostatní a nic je nenutí cokoliv měnit. Jsou prostě ukonejšeni dojmem, že léky to tak nějak vyřeší za ně. Lidé, kteří pečují o své zdraví by měli být výrazně zvýhodňováni, což by ovšem v praxi asi těžko fungovalo. Jediná možnost je tedy důsledná prevence nemocí a neduhů, prostřednictvím perfektní informovanosti široké veřejnosti (to je důvod vzniku těchto stránek). Tady ale narážíme na pár problémů. Jak už jsme si řekli, zdraví je ohromný kšeft, a tak se nám s nálepkou "zdraví prospěšné" nabízí kdejaká hloupost a pro mnohé je těžké se zorientovat. A hlavně zde vstupuje do hry zmíněný farmaceutický průmysl, který nemocnou populaci potřebuje. Při svém ohromném vlivu tak může diktovat podmínky na trhu se zdravím a cíleně přispívat k dezinformaci široké veřejnosti. A to také dělá!

V historii medicíny nacházíme i lékaře, kteří byli natolik prozíraví, a zaměřili se na odstraňování samotných příčin chorob. Jmenujme třeba legendárního Dr. Normana Walkera. Ten s úspěchem léčil "beznadějné" pacienty pomocí střevních výplachů a čerstvých ovocných a zeleninových šťáv spolu s pobytem na slunci a zdravém vzduchu. Dalším příkladem z mnoha budiž Dr. med. M.O. Bruker (*1909), který působil jako vedoucí lékař v německé nemocnici v Lahnsteinu, nadregionálním centru pro celkové lékařství. Jeho specializací jsou alergie, ekzémy a dýchací potíže (astma), tedy typické "civilizační" choroby. Ty Dr. Bruker léčil zcela s přehledem pomocí změny jídelníčku, vyřazením živočišných bílkovin a čerstvou rostlinnou stravou.

Odkazy:

Nukleární medicína na serveru Vitalion.cz

( Celý článek | Autor: vitarian development team)