Aktuálně

02.06.2019: Výroba raw čokolády
14.10.2012: Vitariánský kalendář
11.08.2011: Bedničková služba
09.04.2011: Vitariánská, tedy tepelně nezpracovaná strava
23.04.2010: Sanatorium
27.02.2010: Odšťavňovače Champion Bio
11.08.2006: Lifefood.cz
byla spuštěna webová prezentace Lifefood.cz - stránky o živé stravě s novými produkty, informacemi, recepty a články
26.05.2006: CHT v Praze
Hledáte-li v Praze CHT centrum jedno z mála je na adrese: Lázně Cherubín, Školská 36, Praha 1 a tel. čísle:774669921. Paní Vendula už CHT nedělá.

Raw is fun!

Pravda o syrové rostlinné stravě

Vydáno dne 03. 12. 2003 (19840 přečtení)
Syrová rostlinná strava je strava přirozená. Konzumace této stravy je bezpečná, prospěšná a po všech stránkách efektivní.

Syrová strava je strava všech obyvatel naší planety. Nejedná se o nic nového, ale o něco, co tu vždy bylo, ale bylo přehlíženo. Jde o návrat k původnímu způsobu stravování, na které bylo naše tělo navrženo.

Při přípravě a konzumaci syrové rostlinné stravy nedochází k žádným nepřirozeným změnám. Tělo je schopné tuto stravu rozpoznat, zpracovat a bez problémů vyloučit. Během přípravy a výroby syrové rostlinné stravy nedochází k žádným ztrátám ani úbytku. Syrová rostlinná strava je plná enzymů, které jsou vlastně nosiči života v živém těle. Jejich úkolem je rozebírat i skládat jednotlivé složky živé hmoty. Syrová rostlinná strava obsahuje dostatek vody a tak je její přeměna na kapalinu snadná.

Konzumací čistě syrové rostlinné stravy dochází k detoxifikaci a to z důvodu vyššího obsahu vody v syrové rostlinné stravě. Taková strava ředí krev a tak se osmózou (proces, kdy se z míst, které mají vyšší hustotu, dostávají částečky do míst kde, je hustota nižší) dostávají použité živiny a jedovaté / toxické látky z těla do krve a pak dále do trávícího a vylučovacího traktu, kde jsou vyloučeny. Tento proces je konečný. Tělo po určité době vyloučí všechny jedovaté látky a to je stav, kdy je tělo absolutně čisté a zdravé.

Syrová rostlinná strava nezpůsobuje leukocytózu. Po konzumaci syrové rostlinné stravy se v krvi nezvýší hladina bílých krvinek a to znamená, že tělo tuto stravu rozpoznává jako tělu přátelskou a bezpečnou látku.

Syrová rostlinná strava není návyková. Tělo se po určité době vyčistí a člověk postupně získá intuici chovat se a konzumovat přesně to, co je pro něj a jeho okolí nejlepší. Je to stav, kde nemoc, utrpení a nedostatek nemůže existovat.


» Co byste měli vědet

» zpět do sekce Úvod
( Celý článek | Autor: vitarian development team)