Aktuálně

27.04.2019: Jak začít s RAW FOOD - Love of raw
24.04.2019: Odšťavňováním k trvalému zdraví
14.10.2012: Vitariánský kalendář
11.08.2011: Bedničková služba
09.04.2011: Vitariánská, tedy tepelně nezpracovaná strava
23.04.2010: Sanatorium
27.02.2010: Odšťavňovače Champion Bio
11.08.2006: Lifefood.cz
byla spuštěna webová prezentace Lifefood.cz - stránky o živé stravě s novými produkty, informacemi, recepty a články
26.05.2006: CHT v Praze
Hledáte-li v Praze CHT centrum jedno z mála je na adrese: Lázně Cherubín, Školská 36, Praha 1 a tel. čísle:774669921. Paní Vendula už CHT nedělá.

Raw is fun!

Džusový půst

Vydáno dne 27. 11. 2003 (37694 přečtení)
Můžeme je rozdělit do tří základních skupin podle jejich původu:

Tato metoda patří mezi diety, kdy k očišťování organizmu dochází pitím pouze ovocných a zeleninových džusů.Může být prováděna jako jednodenní až třídenní program a nebo jako až šestitýdenní ”Breussova kůra”.

Během diety dochází k pročišťování organizmu, kdy člověk není zásobován potravou (zejm. bílkovinami).

Účelem je odstranit z organizmu odumřelé buňky a tkáně, které se hromadí. Buňky se obnovují během celého našeho života, nové buňky nahrazují staré a odumírající. Dále je to mnoho toxických látek, usazujících se v organismu. Pokud vedeme sedavý způsob života, jíme potraviny, které nejsou nejzdravější, často obsahující mnoho živočišných bílkovin, rafinovaný cukrů, nevyhnutelně podporujeme zanášení našeho těla nežádoucím odpadem. Tyto látky se zadržují a zpomalují regeneraci orgánů (staré rozpadající se buňky jsou pomaleji nahrazovány nově se tvořícími).

Rozpadající se buňky a tkáně poskytují dostatečné živiny pro organizmus, který zužitkuje tuky a bílkoviny z rozpadajících se buněk. Zdravé buňky a orgány jsou nedotčeny. Tím se zbavujeme toxických látek, které jsou využity nebo vyloučeny z organizmu.

Džusový půst též urychluje novou tvorbu buněk a regeneraci celého organizmu. Zvyšuje samočistící schopnost orgánů, podílejících se na vylučování.

Ledviny a střeva zatížené během života vylučováním nových a nových toxinů a odpadních látek se během půstu mohou zaměřit na nahromaděné toxické a odpadní látky nedostatečně vyloučené.

Je též zvýšeno vylučování látek přes střevní stěnu do střeva. Je to hlavní způsob jak se tělo čistí. Je proto důležité zajistit dokonalé vyprazdňování během půstu. Vhodnou metodou je klystýr

Kůže, důležitý vylučovací orgán, aktivuje zvýšené pocení. Tím se zbavuje škodlivých látek. Je to podobné jako v sauně. Důležité je proto mytí celého těla při a po půstu, za použití žínky nebo přírodní houby (lufa), které pomohou vše z kůže dokonale odstranit a také ji prokrví.

Může se projevit i zvýšená činnost plic zrychleným dechem.

Činnost orgánů se obnovuje, zažívací orgány jsou ušetřeny trávení, šťávy ze zeleniny a ovoce jsou snadno natráveny a vstřebány.

Endokrinní systém (štítná žláza, slinivka), celý hormonální systém je stimulován.

Zlepšuje se též psychický stav, činnost mozku je zvýšena.

Těmito mechanismy pomáhá džusový půst k omlazování a zlepšování zdraví.

S omlazením organizmu a zlepšenou činností orgánů je spojena též úspěšnost v léčbě onemocnění. Je prokázáno, že astma, artróza a nemoci pohybového ústrojí, migrény, onemocnění srdce a cév, obezita, onemocnění plic se dá pozitivně ovlivnit džusovým půstem.

Výrazně se zlepšuje sexuální aktivita, jejíž pokles je u mnoha lidí způsoben nedostatkem energie. Džusový půst obnovuje rovnováhu hormonů, podporuje činnost endokrinního systému a vytváří se nová energie. To umožňuje získat dostatek energie a vitalitu.

Související články:
Colonhydroterapie - výplach tlustého střeva (26.04.2004)
Urinoterapie - pokračování (31.03.2004)
Urinoterapie (31.03.2004)

( Celý článek | Autor: vitarian development team)