Aktuálně

02.06.2019: Výroba raw čokolády
14.10.2012: Vitariánský kalendář
11.08.2011: Bedničková služba
09.04.2011: Vitariánská, tedy tepelně nezpracovaná strava
23.04.2010: Sanatorium
27.02.2010: Odšťavňovače Champion Bio
11.08.2006: Lifefood.cz
byla spuštěna webová prezentace Lifefood.cz - stránky o živé stravě s novými produkty, informacemi, recepty a články
26.05.2006: CHT v Praze
Hledáte-li v Praze CHT centrum jedno z mála je na adrese: Lázně Cherubín, Školská 36, Praha 1 a tel. čísle:774669921. Paní Vendula už CHT nedělá.

Raw is fun!

Úvod - Syrová rostlinná strava

V dnešní záplavě zázračných diet a různých způsobů stravování je zřejmě velice obtížné se už jen orientovat, natož v něco získat důvěru a přijmout za vlastní. Syrová rostlinná strava ale ve skutečnosti nepředstavuje nějaký nový a vylepšený styl nebo zázračnou novinku. Jde „jen“ o hledání a návrat k přirozeným stravovacím návykům člověka, který se takto živil odpradávna. Syrová rostlinná strava se nám nabízí v nezměněné formě, plná života a energie, která nebyla degradována jakoukoliv úpravou. Poskytuje tak našemu tělu vše, co potřebuje, je živá, stejně jako my.

Pouze lidé, při vší své moudrosti a vynalézavosti, začali si svou potravu, dříve než ji snědí, tepelně upravovat. Těžko říct, zda to začali dělat z víry, že takto upravená strava je hodnotnější, nebo jen ze zvědavosti, touze po změně chutí. S jistotou však můžeme říct, že vysoké teploty ještě nikdy žádný život neučinily živějším či lepším. Žár a plamen život degradují na mrtvou hmotu, popel…Buňky a tkáně umírají, stavební látky živé hmoty ztrácejí svou živou strukturu a mění se ve hmotu mrtvou. Takto denaturovaná potrava nemůže poskytnout živému organismu všechny důležité živiny. Veškeré chronické choroby, degenerace a ztráta vitality, kterými jsme v poslední době začali trpět, jsou krutou daní za dobrovolné odcizení se přírodě na mnoha úrovních, ve jménu pokroku sami sebe denaturalizujeme…

Je jistě nesmyslné, chtít vše vrátit zpět, odejít do lesa a začít se živit sběrem plodů. Můžeme však udělat mnoho kroků správným směrem, přičemž výběr potravy je to první, co můžeme vědomě změnit!
- Vitarian.cz -

Upozornění

Pravda o tepelně upravené stravě

Pravda o syrové rostlinné stravě

Co byste měli vědět

faq - často kladené otázky

Pojmový slovník